Spodobał mi się rysunek w kadrze komiksu Tomka Kleszcza z mojej antologii. Odpowiadał on klimatem mojemu ówczesnemu nastrojowi. Dlatego postanowiłem zrobić z niego ilustrację na okładkę Komiks Forum.

kadr z komiksu Tomasza Kleszcza

kadr z komiksu Tomasza Kleszcza

opracowanie grafiki

opracowanie grafiki

kolorowa okładka Komiks Forum 2010

kolorowa okładka Komiks Forum 2010

Zaproponowałem autorowi pokolorowanie rysunku. Jednak, jego wersja barwna była zbyt delikatna, jak na okładkę w "amerykańskim" stylu. Ale zgodził się, żebym sam dodał kolor. Zrobiłem to przy pomocy Photoshopa. W tle jest moje zdięcie burzowego nieba nad Manufakturą.
Jarek Chyży wysłał swój krótki komiks humorystyczny na konkurs, zorganizowany podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu. Autor na czterech planszach opowiadał historię dziewczyny jadącej przez miasto na rowerze. Pierwsze strony komiksu przedstawiały świat oczami bohaterki. Jednak nie pokazywały dziewczyny, a jedynie gwałtowne reakcje przechodniów na jej widok. Dopiero ostatnia plansza wyjaśniała całą sytuację. Dziewczyna była naga (?!). Zaproponowałem Jarkowi publikację jego komiksu w cyfrowej wersji Komiks Forum. Ale musiałem poprawić jakość konkursowych plansz.

plansza komiksu Jarosława Chyżego

plansza komiksu Jarosława Chyżego wysłana na konkurs festiwalowy

wersja z antologii Komiks Forum

wersja z antologii Komiks Forum

Przy pomocy Photoshopa "podrasowałem" wszystkie plansze. Oczyściłem barwy. Wyostrzyłem rysunek. Zmieniłem liternictwo. Za zgodą autora zmieniłem wielkość niektórych postaci, aby poprawić czytelność finału komiksowej historii.

powrót do menu